Pridajte sa k Trnavskej rodine na kolesách!

21. februára 2022 sme spustili ostrú prevádzku zdieľaných mestských cargo bicyklov

Čo sú to cargo bicykle? Ide o špeciálne dvojkolesové dopravné prostriedky, ktoré sú svojou konštrukciou prispôsobené na prevoz väčšieho nákladu, resp. osôb. Mesto Trnava ponúka svojim občanom tri takéto nevšedné vozidlá. V prednej časti majú priestor na sedenie pre dve až tri deti, pokiaľ celková hmotnosť vodiča spolu s pasažiermi i prípadnou batožinou neprekročí 150 kg. Slúžiť majú na rodinné výlety, pričom im pri šliapaní do pedálov pomáha elektromotor. Jazda Trnavou je tak pohodlná a zábavná pre vodiča i jeho pasažierov.
Projekt Trnavská rodina na kolesách fungoval spočiatku v skúšobnej prevádzke pre uzavretú skupinu testovačov a vo februári 2022 sa otvoril pre širokú verejnosť.

„Zdieľané mestské cargo bicykle ponúkame trnavským rodinám s deťmi ako benefit. Tento typ dopravného prostriedku je v zahraničí, najmä v Dánsku či Holandsku veľmi populárny a veríme, že osloví aj Trnavčanov,“ hovorí primátor Trnavy Peter Bročka.
 
Používatelia cargo bicyklov musia spĺňať štyri podmienky: mať trvalé bydlisko v Trnave a vek minimálne 18 rokov, byť zaregistrovaným používateľom v Trnavskom bikesharingu a zaplatiť zábezpeku vo výške 50 eur. V prípade bezproblémového priebehu celej sezóny bude používateoľvi táto suma na konci sezóny v plnej výške vrátená.
 
Mestské cargo bicykle sú určené pre rodiny s deťmi. Horná hranica pre prepravované osoby je vek 15 rokov a výška 140 cm.
 
Cargo bicykel je možné rezervovať si v pracovných dňoch od pondelka do štvrtka jedným z troch spôsobov:
  • osobne na radnici medzi 8.00 a 20.00 h,
  • telefonicky na tel. č. 033/ 32 36 301 alebo
  • e-mailom na adrese cargobike@trnava.sk.

Maximálna doba výpožičky cargo bicykla sú tri hodiny. Pri naskenovaní QR kódu umiestnenom na bicykli v aplikácii Freebike získa používateľ informáciu, kedy sa výpožička začala. Pokiaľ táto doba prekročí tri hodiny a pätnásť minút, bude zo zábezpeky stiahnutých 20 eur.


Podrobnosti používania cargo bicyklov sú zverejnené v Dodatku č. 1 všeobecných obchodných podmienok.

Cargo bicykel_web

Partneri