System logo
Úvod / O projekte

O projekte

Arboria bike je spoločným projektom Mesta Trnavaspoločnosti Lucron, budujúcej mestskú štvrť Arboria. Jeho cieľom je motivovať verejnosť používať tento tradičný a zároveň moderný spôsob prepravy.
Okrem toho, že je využívanie bicyklov ekologické, je v meste i praktickejšie a umožňuje dostať sa z jedného bodu do druhého rýchlejšie, bez státia v zápchach a problémov s parkovaním. Navyše, zdieľané bicykle sú vybavené elektrickým pohonom, ktorý cestu ešte zrýchli a zjednoduší.
 
Spoločnosť Lucron venovala trnavskej samospráve 50 elektrobicyklov určených na krátkodobý presun v rámci mesta. V septembri 2018 bol systém zdieľaných bicyklov (tzv. bikesharing) spustený v skúšobnej prevádzke. Stovky záujemcov testovali výpožičky a pomohli nastaviť systém do ostrej prevádzky.
 
Od 1. marca 2019 sa môže k trnavskému bikesharingu pridať každý vo veku nad 18 rokov, kto sa príde zaregistrovať do Kancelárie prvého kontaktu na Mestskom úrade v Trnave, prípadne sa zaregistruje online.
logo_mesto_CB
Arboria_logo
Koncom apríla 2019 sa flotila zdieľaných elektrobicyklov rozšírila o tridsať nových kusov. Elektrobicykle boli zakúpené zo zdrojov samosprávy a sú označené znakom Mesta Trnava.
bajky6