System logo
Úvod / O projekte

O projekte

Arboria_logo

logo_mesto_CB

Arboria bike je spoločným projektom Mesta Trnavaspoločnosti Lucron, budujúcej mestskú štvrť Arboria. Jeho cieľom je motivovať verejnosť používať tento tradičný a zároveň moderný spôsob prepravy.
Okrem toho, že je využívanie bicyklov ekologické, je v meste i praktickejšie a umožňuje dostať sa z jedného bodu do druhého rýchlejšie, bez státia v zápchach a problémov s parkovaním. Navyše, zdieľané bicykle sú vybavené elektrickým pohonom, ktorý cestu ešte zrýchli a zjednoduší.

 

Spoločnosť Lucron venovala trnavskej samospráve 50 elektrobicyklov určených na krátkodobý presun v rámci mesta. V septembri 2018 bol systém zdieľaných bicyklov (tzv. bikesharing) spustený v skúšobnej prevádzke. Stovky záujemcov testovali výpožičky a pomohli nastaviť systém do ostrej prevádzky.

Prvá sezóna fungovala od 1. marca do 2. decembra 2019. Pridať sa mohol každý vo veku nad 18 rokov, kto sa zaregistroval v Kancelárie prvého kontaktu na Mestskom úrade v Trnave, prípadne online.
Koncom apríla 2019 sa flotila zdieľaných elektrobicyklov rozšírila o tridsať nových kusov. Elektrobicykle boli zakúpené zo zdrojov samosprávy a sú označené znakom Mesta Trnava.
Registrácia do druhej sezóny sa otvorila 26. februára 2020. Elektrobicykle, po novom už pod názvom Trnavský bikesharing, budú na stanovištia v rámci mesta vykladané postupne od 2. do 6. marca. Sezónu štartujeme so 118 elektrobicyklami - nových 38 kusov zakúpilo Mesto Trnava z vlastných zdrojov.