Flotilu žlto-čiernych elektrobicyklov Arboria bike doplnilo tridsať nových kusov. Označené sú logom Mesta Trnava; po päťdesiatke, ktorú samospráve darovala spoločnosť Lucron, ide o vlastnú investíciu mesta. Po servisnej kontrole budú elektrobicykle postupne od dnešného dňa k dispozícii pre verejnosť.

Do systému Arboria bike je momentálne zaregistrovaných zhruba päťsto ľudí. Elektrobicykle sú intenzívne využívané počas pracovných i voľných dní, preto je navýšenie ich počtu vítaným krokom.

„Od používateľov máme na zdieľané elektrobicykle veľmi dobré ohlasy. Mnohí ich využívajú na presun do práce a z práce, v pohybe sú však od rána do večera, pretože na nich ľudia chodia aj do obchodu či do mesta, prípadne si na nich spravia výlet do Kamenného mlyna,“ hovorí Adam Habiňák z Mestského úradu v Trnave, ktorý má trnavský bikesharing na starosti. „Z ľudí, ktorí elektrobicykle využívajú, sa stala komunita, ktorá medzi sebou komunikuje vo facebookovej skupine. Používatelia vedia poradiť novým členom, navzájom sa informujú o aktuálnom dianí a nám ako prevádzkovateľovi systému dávajú cennú spätnú väzbu,“ doplnil.
Pridať sa medzi tých, ktorí si môžu elektrobicykle vypožičať, môže každý vo veku nad 18 rokov bez ohľadu na miesto trvalého pobytu. Registrácia je možná na arboriabike.sk alebo prostredníctvom bezplatnej mobilnej aplikácie Freebike, prípadne osobne v Kancelárii prvého kontaktu (KPK) na Mestskom úrade v Trnave na Trhovej ulici 3. Na tomto mieste záujemca zaplatí aj čiastku 20 eur, ktorá slúži jednak ako poplatok za využívanie systému a zároveň ako kredit, z ktorého môže do konca sezóny uhrádzať svoje výpožičky. Vstup do systému je možný po vlastnoručnom podpise zmluvy v KPK.

Platby bude už čoskoro možné realizovať online cez platobnú bránu na arboriabike.sk, osobná návšteva mestského úrade kvôli podpísaniu zmluvy však bude z legislatívnych dôvodov aj naďalej nevyhnutná.
Po úspešnej registrácii stačí už len nájsť v uliciach Trnavy pomocou aplikácie Freebike voľný elektrobicykel a užívať si rýchly a pohodlný presun v rámci mesta.

Kompletné informácie nájdete na webstránke arboriabike.sk, v prípade záujmu sa môžete stať členom facebookovej skupiny Arboria bike – Bikesharing Trnava.

Partneri