Arboria_logo

logo_mesto_CB

Arboria bike je spoločným projektom Mesta Trnavaspoločnosti Lucron, budujúcej mestskú štvrť Arboria. Jeho cieľom je motivovať verejnosť používať tento tradičný a zároveň moderný spôsob prepravy.
Okrem toho, že je využívanie bicyklov ekologické, je v meste i praktickejšie a umožňuje dostať sa z jedného bodu do druhého rýchlejšie, bez státia v zápchach a problémov s parkovaním. Navyše, zdieľané bicykle sú vybavené elektrickým pohonom, ktorý cestu ešte zrýchli a zjednoduší.

 

Spoločnosť Lucron venovala trnavskej samospráve 50 elektrobicyklov určených na krátkodobý presun v rámci mesta. V septembri 2018 bol systém zdieľaných bicyklov (tzv. bikesharing) spustený v skúšobnej prevádzke. Stovky záujemcov testovali výpožičky a pomohli nastaviť systém do ostrej prevádzky.

Prvá sezóna fungovala od 1. marca do 2. decembra 2019. Pridať sa mohol každý vo veku nad 18 rokov, kto sa zaregistroval v Kancelárie prvého kontaktu na Mestskom úrade v Trnave, prípadne online.
Koncom apríla 2019 sa flotila zdieľaných elektrobicyklov rozšírila o tridsať nových kusov. Elektrobicykle boli zakúpené zo zdrojov samosprávy a sú označené znakom Mesta Trnava.
Registrácia do druhej sezóny sa otvorila 26. februára 2020. Elektrobicykle, po novom už pod názvom Trnavský bikesharing, boli na stanovištia vykladané postupne od 2. do 6. marca. Sezónu sme začali so 118 elektrobicyklami - nových 38 kusov zakúpilo Mesto Trnava z vlastných zdrojov.

Partneri