System logo
Úvod / Najčastejšie otázky

Najčastejšie otázky

Ako sa zaregistrujem?

Ako sa zaregistrujem?

Registrácia je možná tromi spôsobmi:

  1. osobne v Kancelárii prvého kontaktu na Mestskom úrade v Trnave na Trhovej 3 - na tomto mieste sa zaregistrujete, podpíšete zmluvu a zaplatíte poplatok (min 20 eur, ktoré slúžia ako ročná tarifa),

  2. na webstránke arboriabike.sk - následne je potrebné do dvoch pracovných dní navštíviť KPK kvôli podpisu a úhrade, dovtedy bude mať používateľ svoje konto zablokované,

  3. v bezplatnej mobilnej aplikácii Freebike - následne je potrebné do dvoch pracovných dní navštíviť KPK kvôli podpisu a úhrade, dovtedy bude mať používateľ svoje konto zablokované.

V Kancelárii prvého kontaktu dostanete vstupné údaje do systému a čipovú kartu, ktorá slúži na jednoduché spustenie aj ukončenie výpožičky. Po splnení všetkých náležitostí si môžete elektrobicykel vypožičať.

Koľko to stojí?

Koľko to stojí?

Cenník výpožičiek zdieľaných elektrobicyklov Arboria bike:

do 15 min – zadarmo
do 20 min – 0,15 €
do 30 min – 0,35 €
do 50 min – 0,50 €
do 60 min – 1 €
do 90 min – 1,50 €
do 120 min – 2,50 €
do 180 min – 5 €
Viac než 180 min – 20 €
Vrátenie elektrobicykla mimo stanice - 0,40 €
Pauzovanie výpožičky na 10 min – zadarmo

Ako to funguje?

Ako to funguje?
Pripravili sme pre vás infoleták, ktorý je súčasťou registračného balíčka pre každého nového používateľa. Nájdete v ňom praktické a prehľadné informácie:
  • ako spustíte a ukončíte výpožičku
  • ako nájdete voľný elektrobicykel
  • ako nahlásite problém + ďalšie užitočné tipy.
 

Mám problém pri používaní elektrobicykla

Mám problém pri používaní elektrobicykla
Ak pri výpožičke elektrobicykla zaznamenáte technický či iný problém, zavolajte na kontaktnú linku +421 917 335 430 (každý pracovný deň medzi 8.00 a 16.00 h), alebo napíšte na e-mailovú adresu bikesharing@trnava.sk.
 
Problém s elektrobicyklom je možné nahlásiť aj priamo cez aplikáciu Freebike (ikona výkričníka v trojuholníku).
 
Zároveň prosíme verejnosť, aby nás informovala v prípade, že nájde niektorý z elektrobicyklov v poškodenom stave.

Kade môžem jazdiť?

Kade môžem jazdiť?
Zdieľané elektrobicykle sa môžu pohybovať len v rámci Trnavy. Povolená zóna je vyznačená na mapke, ktorú nájdete na tejto stránke aj v aplikácii Freebike.
Mimo červeno vyznačeného kruhu sa elektrobicykel zablokuje – je potrebné dotlačiť ho naspäť do kruhu, kde sa automaticky odblokuje. 

Prečo nemôžem na zdieľanom elektrobicykli jazdiť po pešej zóne?

Prečo nemôžem na zdieľanom elektrobicykli jazdiť po pešej zóne?
Elektrobicykle Arboria bike sú rýchle a ťažké. Prípadná kolízia s chodcom či iným cyklistom by teda mala horšie následky než pri klasickom bicykli. Zákaz jazdiť na zdieľaných mestských elektrobicykloch po pešej zóne na Hlavnej ulici je uvedený vo Všeobecných obchodných podmienkach.
Pri prvom porušení bude používateľ upozornení e-mailom, pri opätovnom porušení tohto zákazu môže dôjsť k zablokovaniu používateľovho konta do konca aktuálnej sezóny.
Zákaz platí pre jazdu v režime Ebike aj Freebike.

Ako sú elektrobicykle zabezpečené?

Ako sú elektrobicykle zabezpečené?
Elektrobicykle Arboria bike nepoužívajú žiadne zámky ani reťaze. Proti nepovolenému používaniu sú chránené zablokovaním a sú neustále monitorované na diaľku. Správna výpožička zablokovanie zruší
a môžete sa pohodlne odviezť.
Neuschovávajte zdieľané elektrobicykle vo svojich dvoroch, pivniciach či garážach ani v iných uzavretých priestoroch – elektrobicykle musia byť odstavené vždy na verejných miestach.
Nezabezpečujte ich reťazami ani zámkami.  
Presné informácie o používaní Arboria bike nájdete vo Všeobecných obchodných podmienkach.

Ako sa elektrobicykle nabíjajú?

Ako sa elektrobicykle nabíjajú?
Trnavský bikesharing je tzv. dockless systém, nepoužívame teda žiadne dobíjacie stanice. O batérie elektrobicyklov sa staráme my. Menia sa každý pracovný deň podľa potreby. V aplikácii Freebike vidíte aktuálny stav batérií voľných elektrobicyklov. V záujme vášho úspešného dovezenia sa do cieľa vám odporúčame vypožičiavať si elektrobicykle nabité na viac než 20 %.