Ako sa zaregistrujem?

Ako sa zaregistrujem?

Registrácia je možná tromi spôsobmi:

  1. osobne v Klientskom centre na Mestskom úrade v Trnave na Trhovej 3 - na tomto mieste sa zaregistrujete, podpíšete zmluvu a zaplatíte poplatok (min 20 eur, ktoré slúžia ako sezónny poplatok a zároveň váš kredit),

  2. na webstránke bikesharing.trnava.sk - následne je potrebné do dvoch pracovných dní navštíviť Klientske centrum kvôli podpisu a úhrade, dovtedy bude mať používateľ svoje konto zablokované,

  3. v bezplatnej mobilnej aplikácii Freebike - následne je potrebné do dvoch pracovných dní navštíviť Klientske centrum kvôli podpisu a úhrade, dovtedy bude mať používateľ svoje konto zablokované.

V Klientskom centre dostanete vstupné údaje do systému a čipovú kartu, ktorá slúži na jednoduché spustenie aj ukončenie výpožičky. Po splnení všetkých náležitostí si môžete elektrobicykel vypožičať.

Koľko to stojí?

Koľko to stojí?

Cenník výpožičiek zdieľaných elektrobicyklov bikesharingu

do 15 min – zadarmo

do 20 min – 0,15 €

do 30 min – 0,35 €

do 50 min – 0,50 €

do 60 min – 1 €

do 90 min – 1,50 €

do 120 min – 2,50 €

do 180 min – 5 €

viac než 180 min – 20 €

 

Pauzovanie výpožičiek

0 – 10 min – zadarmo

od 10 min – 0,50 €

od 20 min – 1 €

od 30 min – 1,50 €

od 40 min – 2 €

od 50 min – 2,50 €

od 60 min – 5 €

 

Vrátenie elektrobicykla mimo stanice

poplatok 1 €

 

Pokuta za jazdu na elektrobicykli Trnavského bikesharingu po pešej zóne na Hlavnej ulici: 20 eur

Pokuta za jazdu viac ako jednej osoby na elektrobicykli Trnavského bikesharingu: 20 eur

Pokuta za poškodenie cykloveže pokusom o vloženie elektrobicykla Trnavského bikesharingu: 20 eur + doživotný zákaz používania Trnavského bikesharingu

Ako to funguje?

Ako to funguje?
Pripravili sme pre vás infoleták, ktorý je súčasťou registračného balíčka pre každého nového používateľa. Nájdete v ňom praktické a prehľadné informácie:
  • ako spustíte a ukončíte výpožičku
  • ako nájdete voľný elektrobicykel
  • ako nahlásite problém + ďalšie užitočné tipy.
 

Mám problém pri používaní elektrobicykla

Mám problém pri používaní elektrobicykla
Ak pri výpožičke elektrobicykla zaznamenáte technický či iný problém, zavolajte na kontaktnú linku +421 917 335 430 (každý pracovný deň medzi 8.00 a 16.00 h), alebo napíšte na e-mailovú adresu bikesharing@trnava.sk.
 
Problém s elektrobicyklom je možné nahlásiť aj priamo cez aplikáciu Freebike (ikona výkričníka v trojuholníku).
 
Zároveň prosíme verejnosť, aby nás informovala v prípade, že nájde niektorý z elektrobicyklov v poškodenom stave.

Kade môžem jazdiť?

Kade môžem jazdiť?
Zdieľané elektrobicykle sa môžu pohybovať len v rámci Trnavy. Povolená zóna je vyznačená na mapke, ktorú nájdete na tejto stránke aj v aplikácii Freebike.
Mimo červeno vyznačeného kruhu sa elektrobicykel zablokuje – je potrebné dotlačiť ho naspäť do kruhu, kde sa automaticky odblokuje, a môžete pokračovať v jazde.

Okrem toho sú v rámci mesta vyznačené červené zóny, v ktorých nie je možné elektrobicykel vrátiť, bez problémov však nimi prejdete. V červenej zóne sa pauznutý elektrobicykel po uplynutí 60 minút nevráti a pauza bude pokračovať ďalej.

Prečo nemôžem na zdieľanom elektrobicykli jazdiť po pešej zóne?

Prečo nemôžem na zdieľanom elektrobicykli jazdiť po pešej zóne?
Elektrobicykle Trnavského bikesharingu sú rýchle a ťažké. Prípadná kolízia s chodcom či iným cyklistom by teda mala horšie následky než pri klasickom bicykli. Zákaz jazdiť na zdieľaných mestských elektrobicykloch po pešej zóne na Hlavnej ulici je uvedený vo Všeobecných obchodných podmienkach.
Pri porušení zákazu jazdy na elektrobicykli Trnavského bikesharingu po pešej zóne na Hlavnej ulici zaplatí používateľ pokutu vo výške 20 eur.
Zákaz platí pre jazdu v režime Ebike aj Freebike.

Ako sú elektrobicykle zabezpečené?

Ako sú elektrobicykle zabezpečené?
Elektrobicykle Trnavského bikesharingu nepoužívajú žiadne zámky ani reťaze. Proti nepovolenému používaniu sú chránené zablokovaním a sú neustále monitorované na diaľku. Správna výpožička zablokovanie zruší a môžete sa pohodlne odviezť.
Neuschovávajte zdieľané elektrobicykle vo svojich dvoroch, pivniciach či garážach ani v iných uzavretých priestoroch – elektrobicykle musia byť odstavené vždy na verejných miestach.
Nezabezpečujte ich reťazami ani zámkami.  
Mestské zdieľané elektrobicykle sa nesmú ukladať do automatického parkovacieho domu pre bicykle, tzv. cykloveže na Staničnej ulici.
Presné informácie o používaní Trnavskéh bikesharingu nájdete vo Všeobecných obchodných podmienkach.

Ako sa elektrobicykle nabíjajú?

Ako sa elektrobicykle nabíjajú?
Trnavský bikesharing je tzv. dockless systém, nepoužívame teda žiadne dobíjacie stanice. O batérie elektrobicyklov sa staráme my. Menia sa každý pracovný deň podľa potreby. V aplikácii Freebike vidíte aktuálny stav batérií voľných elektrobicyklov. V záujme vášho úspešného dovezenia sa do cieľa vám odporúčame vypožičiavať si elektrobicykle nabité na viac než 20 %.

Partneri